Jag bryr mig inte ett skit om den där Katrin Zytomierska, men jag är jäkligt förbannad på tv 4-ledningen.
Katrin Zytomierska är uppenbarligen för korkad och för mediakåt för att inse att hon är på väg att förstöra sin karriär, om inte också sitt eget liv. Hon har snabbt blivit en av Sveriges mest hatade personer, men det tycker hon bara är najs. Dum som ett spån med andra ord.
Tv 4-ledningen inser naturligtvis också detta, och jag misstänker att de kallt räknade med just det här när de anställde henne. Nu får ett litet skitprogram, på en liten skitkanal, som knappt hade några tittare, gratis PR i varenda tidningsblaska, nyhetsprogram, och varenda liten skitblogg på internet.
I kväll, kommer halva Sveriges befolkning att försöka ratta in TV 400, eller försöka titta på sändningen live på nätet, så de med egna ögon kan se och förfasa sig över detta spån till bimbo. Allt medan tv 4-ledningen gnuggar sina händer för att sedan imorgon kunna gå ut i sagda medier och göra en pudel. Sålunda kommer Katrin Zytomierska öde att beseglas, och ingen kommer att vilja ta i henne med tång ens, medan gubbarna i tv 4-ledningen kommer att framstå som "the good guys" för att de tillslut avskedade offerlammet.
Sanna mina ord.