Citat:
Ursprungligen postat av keysersöze
Artie var ett fuck-up. Läs bara hans bok, han har ju gjort samma sak om och om igen under hela sin karriär. När livet går som bäst förstör han det och det var Howard som lät honom glänsa. Utan Howard är Artie inte lika rolig, det är Howard som får ur det roliga ur honom.
Jag lyssnade inte på Howard under hela 2010 och början av 2011, men nu har jag börjat lyssna igen och han är i form och är bra igen. Utan Artie till och med. Programmet var bättre med Artie så klart, men Howard var bra innan Artie och är bra igen utan honom.
Håller inte riktigt med om att han klarar sig själv, innan Artie så hade han Jackie.
Nu är det Robyn som försöker fylla det tomrummet och det är ingen höjdare.
Hon funkar med små kommentarer och när hon kommer med påståenden om folk i teamet,
det får Howard nåt att spinna vidare på.
Nu umgås han mycket av folket som han tidigare hade skoj åt och i viss mån har han blivit vad han en gång föraktade, och utan Artie så finns det ingen som påminner han och lyssnarna om det.
"Howard, you are one heroin overdose from being the Male View" -Fitzsimmons
De shower jag gillat mest de senaste året är när David A har suttit i Artie´s stol, blir en annan dynamik.