Har ingen egentlig superkoll på det, men snabbräknat ca: 4000 kr, då två vuxna. Då enbart mat från mataffär. Lunch blir oftast ute på restaurang. (pris =alldeles för dyrt, vågar inte ens räkna vad det blir i månaden)
Hunden äter mat från djuraffär, ca 300 kr/mån.