Ja jag tänker att den detaljen bör ju polisen ha koll på, att de även är folkbokföringsbrott, både för Christoffer, han sambo Sandra och Tomas i vilket fall som helst. 😅
Christoffer bor som sagt i huset uppe i skänstad med sin sambo Sandra, ingen utav dom är skrivna där, men är de två som bott där sen Tomas far flyttade där ifrån för flera år sen.
Alexander bor i huset vid sjön med sin sambo, så han är ju visserligen skriven på rätt adress, men vart Tomas och Vivi faktiskt bor, har jag ingen aning om, en del säger att de bor ihop med Alexander och hans sambo, en del att de bor i något annat hus, men den detaljen har jag ingen koll på, just nu, har de alla 4 samma adress på häktet iallafall 😅
Citat:
Ursprungligen postat av
gammelmorsan
Aha, du kanske har mer info än vad jag har för enligt ratsit och mrkoll är han skriven på Strandkullen 1 i Dalsjöfors tillsammans med Al*xand*r (*=e) och en äldre kvinna (mor?) men det kan ju vara fel.
Är han boende i Skänstad är det ju ett fall för Skatteverket också 😅 för "man ska vara mantalsskriven där man har sin huvudsakliga dygnsvila alltså där man regelbundet sover".