Citat:
Ursprungligen postat av
Bimbodeluxe
Alla demografer och alla politiker vet att detta är den enda lösningen vid kris i befolkningsfrågan. Ingen vågar berätta det för er bara.
Fast, gör verkligen alla det;
https://www.uu.se/nyheter/2007/2007-03-08-forskning-pagar-avlivade-myten-om-den-demografiska-bomben
https://overpopulation-project.com/svenska-artiklar-och-material/
Det som politikerna vet är att sen 1985 är ekonomin ett skuldgrundat pyramidspel så för att den ekonomiska klassen ska kunna bli förmögnare behövs fler spelare i pyramidspelet. Men för befolkningen och omsorgen krävs inte invandring, det är en myt om den demokratiska bomben. Man vet också att tidigare arbetskraftsinvandring under 60,- och 70-talen var måttligt ekonomiskt gynnsamt för att under 80,- och 90-talen bli en direkt belastning för ekonomin och nu är de största partierna i Sverige överens om en stram invandring och att integrationen inte fungerar.
Det som det handlar om är en befolkningsutbyte där massinvandring slår sönder det sammanhållande kit som ett etniskt homogent samhälle faktiskt har, ett high-trust samhälle kan mobilisera mot globaliseringens ekonomiska snedvridning, ett sånt samhälle kan skapa förutsättningar som sträcker sig längre mandatperioder och kvartalsrapporter. Det blir något annat än bara en ekonomisk enhet i ett globalt ekonomiskt system som gynnar fåtalet. Att fortsätta med befolkningsutbytet och massinvandringen gynnar inte etniska svenskar, om svenskarna byts ut blir de det de facto ett folkmord, byts en befolkning ut mot en annan är det definitionen om folkmord, oavsett om det sker med våld eller inte.
Att öka invandring, för att ersätta svenska barn med invandrare är per definition kolonisering, när det handlar om att ett främmande folkslag bör bosätta sig på den geografiska platsen som kallas Sverige och tränga undan ursprungsbefolkningen, när deras kultur i form av värderingar blir dominerade uppstår samhällen som idag representeras av etniska enklaver, som är en realitet och som skulle mångdubblas. Så vill man att svenskar som folk bör upphöra så är förslaget som finns i Ts något åtråvärt. Anser man att alla folk har samma värdighet och bör ha samma rättigheter, bör man inte förespråka massinvandring och befolkningsutbyte.