2026-09-17, 17:45
  #193
Medlem
Barentss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Varför påstår du att det bara var ett exempel jag länkade? Är du efterbliven eller ljuger du bara?
Så du håller med om att Israel-exemplet som du länkade suger? Varför länkade du det i så fall?

Så jag ska titta igenom en timme filmer för att hitta något som passar?

Nej, ditt länkade exempel hade Israel som huvudexempel och jag tittar inte på sådan skit men du kanske gör det och mitt råd är att läsa en dagstidning istället och lämna din bubbla för du tänker inte logiskt längre.
__________________
Senast redigerad av Barents 2026-09-17 kl. 17:49.
Citera
2026-09-17, 17:48
  #194
Avstängd
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Barents
Så du håller med om att Israel-exemplet som du länkade suger?

Så jag ska titta igenom en timme filmer för att hitta något som passar?

Nej, du behöver inte titta på någonting, det var du som efterfrågade exempel på uttalanden som påvisar att Vänsterpartiet är ett antidemokratiskt parti. Sen gnäller du vidare. Ni är alla samma jävla maskätna pack som bara vill mörda och stjäla. Överallt i alla länder är ni alltid samma jävla pack. Psykopater och massmördare.
Citera
2026-09-17, 17:48
  #195
Medlem
Barentss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Nej, du behöver inte titta på någonting, det var du som efterfrågade exempel på uttalanden som påvisar att Vänsterpartiet är ett antidemokratiskt parti.
Och du gav inget så V är tydligen inte ett antidemokratiskt parti. Annars hade du länkat ett exempel.

Ditt antal inlägg i den här tråden visar att du är ett troll och ditt syfte är säkert att fylla tråden med skit så ingen läser så jag stoppar här.
Citera
2026-09-17, 18:10
  #196
Medlem
goseigens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vally
Som alla vet avgjorde muslimerna det svenska valet. Dom fick det att tippa över till en förlust för Tidö.
Jag varnade för detta redan för 20 år sedan. Nu är vi här. En del tror att förlusten beror på att ca 1-1,5% valde ex AFS eller ÖP.
Men så är det inte. Förlusten beror på att detta var oundvikligt. Skulle dom invandringskritiska ställt sig bakom SD i år, så hade vi vaknat upp till samma faktum nästa val. Detta har varit oundvikligt sedan Moderatena slöt migrationspakten med Miljöpartiet 2011, det har varit en tidsfråga.

Nu vill jag varna för nästa steg

Nästa steg kommer bli att inte bara göra så dom invandringskritiska får noll makt, utan att exempelvis Socialdemokraterna ändrar sin politik. Det som idag heter "en ansvarsfull migrationspolitik" kommer övergå till en generös migrationspolitik. Dvs den politik som Vänsterpartiet och Nyans idag förespråkar i migrationsfrågan, den kommer bli det nya normala. Men man kommer ha huvudfokus på anhöriginvandring. Dvs dom som redan befinner sig här från ex Somalia, Afghanistan, Syrien, Marocko kommer få möjlighet att ta hit hela sina släkter. Det i sig kommer leda till att majoriteten av dom nya invandrarna fortsatt blir radikala muslimer.

Runt 2040 kommer vi sannolikt ha ett muslimskt parti i riksdagen. En stor del av dom som idag ställer sig bakom vänstern, kommer övergå till det nya muslimska partiet. Jag skriver nya eftersom partiet sannolikt inte existerar idag. Dvs det kommer inte röra som om Nyans eller Vision. Dom kommer antagligen heta:
Muslim-svenskarna, Muslimska partiet, Islam-demokraterna eller något liknande.
Dom kommer driva muslimska frågor och bidra till att mer islam implementeras i Sverige.

Frågeställning:
Hur ser ni på detta? Är ni medvetna om vart det bär hän?
Jag vänder mig främst till dig som inte är muslim men som röstar vänster idag och som bidragit till det här.

Alla röstare tillsammans avgör valet. Urvenskar som röstade på S+V+MP+C har röster som är lika mycket värda som musslors. De som röstade på småpartier kan också ha avgjort, o.s.v. Inom de större grupperna kan man också finna andra, som exempel, kommunalanställda avgjorde eller kvinnor, eller män, som inte röstade tillräckligt mycket på Uffe.

Det blir för enkelt att bara peka på en enda grupp.
Citera
2026-09-17, 18:17
  #197
Medlem
John.Walkers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vally
Hur en muslim ska göra står i koranen. Oavsett om han är rik eller fattig, bor i Sverige eller Saudiarabien, är lågutbildad eller högutbildad.

Om man är emot sharia och att islam ska styra, då är man ingen muslim. Det går inte ihop.

Till och med dom liberala muslimerna som inte skulle trampa på en fluga erkänner det. Men dom säger mer: "När tiden är redo och dom flesta blivit muslimer, inte på tvång genom krig".

Det är sharia som gäller.

På vilket sätt är ditt inlägg relevant till det jag skrev?
Citera
2026-09-17, 18:18
  #198
Medlem
John.Walkers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vally
En imam som inte vill ha sharia är ingen imam på riktigt.

Sharia är guds lag. Ingen riktig muslim kan vara emot att Allans lag ska råda på jorden. Det är på gränsen till hädelse.

Det vore att förneka Allan!
Och nu är det Allan som gäller, Allan for life!

Allah-snackbar!

Ännu ett inlägg som inte är relevant till det jag skrev? 2/2 bra jobbat
Citera
2026-09-17, 18:21
  #199
Medlem
John.Walkers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Jo när det handlar om demokrati så måste muslimer göra som deras imamer säger. Jag är jävligt trött på din taquiya.

Märkligt då att det finns olika partier i muslimska demokratiska länder.

Märkligt också att det finns muslimer som röstat allt från vänster till höger i Sveriges val.
Citera
2026-09-17, 18:40
  #200
Avstängd
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av John.Walker
Märkligt då att det finns olika partier i muslimska demokratiska länder.

Vilka demokratiska länder då menar du? Malaysia eller? Kan du räkna några muslimska länder som fortfarande är demokratiska efter att varit muslimska i mer än 100 år?
Citera
2026-09-17, 18:45
  #201
Medlem
Graavargs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Bara att kolla på internet vad random 10 stycken imamer säger, eller fråga AI.

Båda mina AI:n säger att dina påståenden är totalt BS.

Vill du ha prompt & svar från ChatGPT Plus?
Citera
2026-09-17, 18:55
  #202
Avstängd
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Graavarg
Båda mina AI:n säger att dina påståenden är totalt BS.

Vill du ha prompt & svar från ChatGPT Plus?

Nej, jag vill att du listar 10 stycken imamer som motsäger det jag skrev.
Citera
2026-09-17, 19:04
  #203
Medlem
Graavargs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Melange5738
Nej, jag vill att du listar 10 stycken imamer som motsäger det jag skrev.



Nä, jag tror att jag bara tänker fortsätta hävda att du ljuger istället. Tills du bevisar att du har rätt.
Citera
2026-09-17, 19:17
  #204
Avstängd
Melange5738s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Graavarg


Nä, jag tror att jag bara tänker fortsätta hävda att du ljuger istället. Tills du bevisar att du har rätt.

Klarar du hitta fem imamer som motsäger det jag skriver då?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in