Citat:
Ursprungligen postat av
SC430
Negrer till Negerland - Muslimer till Muslimland
Kristna till Kristenland med rätt etnicitet
Kristendomen är inte en svensk religion så svenska kristna bör isåfall deporteras till kristenland. Kristendomen raderar etnicitet och ersätter den med kristenhet (här är varken jude eller grek) så kristna kan inte anses tillhöra någon speciell urbefolkning.
Det är bara ateistiska eller asatroende svenskar som kan anses vara etniska svenskar eftersom de inte avsagt sig sin svenskhet genom att tro på en rasförnekande universell egalitär religion från mellanöstern. Kristendomen är inget annat än universell reformjudendom såld under ett annat varumärke, och islam är endast en arabiserad form av judendom mixad med element från universell reformjudendom, återigen såld under ett annat varumärke för judendom säljer inte någonstans av någon märklig anledning.
Judendom, kristendom och islam är således inte tre separata religioner utan tre olika sekter som tillhör samma religion (abrahamismen) och de dyrkar alla samma gud, något som svenska sektkristna vägrar erkänna för de vägrar erkänna att kristendomen är en kaosblattereligion och att de är kaosblatteimitatörer.