Citat:
Ursprungligen postat av
jaghatarsd
Vad han menar är att det blir svårt för spelarna där inne att spela spelet när produktionen tar tillbaka gamla deltagare hela tiden som de inne i huset har en relation till.
Har man åkt ut en gång så borde man vara borta för gott. Produktionen borde istället ha tillräckligt med killar/tjejer på standby som aldrig har varit med förut och som det blir svårare för deltagarna inne i huset att spela med.
Nu kommer Nicholas in i huset och om man ska gissa så har Isabell dessförinnan fått en röd hatt vilket gör Isabell immun. Och för henne är det fullständig jackpott att Nicholas kliver ur bastun då hon inte hade en enda partner inne i huset hon stod säkert med.
Nu förstår jag vad han menar
Ja, nu börjar spelet eskalera och produktionen börjar dra i strängarna. Emre och Filip spelade utmärkt tillsammans bakom kulisserna och ingen fattade någonting förrän de hade skickat hela den andra sidan, nu när Lazarov är fucked då skickar de in Emma först som är lättmanipulerad och var vän med Ebba och Mikaela, och nu får de en makt för att kunna skicka ut antingen Meya eller Ronja = Filips två alternativ eller Emres nuvarande partner
Tråkigt men så har det alltid varit i PH, man kan spela bra men man måste på något sätt ha produktionen på sin sida annars så går det inte att gå hela vägen.