Igår, 08:24
  #13
Medlem
ansluts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av 16266
De flesta i Sverige och troligen skräpet till din avkomma kommer att lyssna på en av Sveriges största artister. Sen att du stör dig på det är såklart ditt problem, ingen annans.

En av Sveriges största?? Är väl ändå att ta i.
Citera
Igår, 09:28
  #14
Medlem
Reverend.Camdens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av StoreSvarte
En neger som förespråkar våld i sina dåliga låtar får skivkontrakt av ett stort skitbolag. Knappast förvånande. Men nog mår man illa av att höra det.

Den enda nyheten jag skulle vilja höra om denna neger är att han blir ihjälskjuten. Vem lyssnar ens på sån skitig musik?
Tyvärr lyssnar en stor mängd ungdomar på rap. Det är lite sorgligt att de inte ens försöker lyssna på annan musik utan fastnar i, enligt mig, en av de sämre musiksorterna i unga år. Ofta befästs musiken vi lyssnar på i tonåren och det är som att på något vis har rap blivit ungdomarnas favorit.
Vad jag märker är de egentligen ganska ointresserade av musik och därför breddar de aldrig sina lyssningshorisonter utan förblir monokulturella i det avseendet hela livet.
Citera
Igår, 09:29
  #15
Medlem
Fantens avatar
Hiphop är ändå på väg ut och nästa stora grej är EDM av olika slag.

Ni läste det här först.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in