Citat:
Ursprungligen postat av
Hulebacken
Då är vi på samma plan.
Tycker gränsen borde vara högre, hennes största misstag var att köra för fort på 30-väg.
Ja, och sprang det inte runt barn i närheten så var det en överträdelse men inte ett terrorattentat som somliga får det att låta.
För en polisaspirant är detta jackpott, är förvånad att hon inte blev pepparsprayad och skjuten i benet pga den synnerligen grova brottsligheten. Att hon vågar vara kändisdotter också, alkoholkonsument och kört i vansinnesfarter som ingen vaken människa kan hantera inne i vitrinskåpet sthlm-city, för detta vore rimligt med rådbråkning inför allmän beskådan särskilt eftersom det inte var en elbil.
Själv blev jag nästan ihjälkörd här om dagen av en sopa som körde under 30 dock inte förstod sig på väjningsplikt, men svenson bajsar på sig av ängslig vrede om någon nyser för fort eller tänder en cigarett.