Citat:
Ursprungligen postat av
Egna-tankar
Vad tänker ni om situationen i England och Wales, där Muhammed är det vanligaste namnet bland nyfödda pojkar? Och vad tänker ni om den fortsatt mycket stora invandringen av muslimer till Storbritannien och de religiösa och etniska spänningar som har följt i invandringens spår?
Namn är inget bra sätt att mäta det på, de döper ju alla sina barn till Mohamed medan Britterna väljer mellan tusentals andra namn. Efter en generation eller två så slutar babbarna att föröka sig som råttor, då har de blivit feta och demoraliserade, precis som lokalbefolkningen. Hade de fortsatt föröka sig så hade barnafödandet gått upp och liberalerna hade inte vart lika desperata efter ökad massinvandring i syfte att dumpa lönerna och höja bostadspriserna.
Storbritannien har stora problem just nu men inget som inte går att lösa på sikt. Fördelen med en situation som blir värre är att det får fler att vakna upp och rösta nationellt. Här fick vi Tidö och snart lär Britterna får nåt liknande.