Citat:
Ursprungligen postat av
TomatKungen
I så fall är det pornografi när du byter om i omklädningsrummet på gymmet, du är ju naken bland en massa andra nakna personer!
Försök att fatta att det är skillnad på i vilket kontext stringbikini bärs. På stranden för att sola rumpan = helt ok och har inte ett skit med porr att göra! Versus: på en uppsexad bild = halvpornografiskt.
Nej för i omklädningsrummet är det bara män. Skulle en ung snygg kvinna komma in där och duscha skulle det dock vara att likna vid pornografi. Även fast hon bara gör exakt samma sak som männen.
Vad du inte fattar är att heterosexuella män finner en snygg naken kvinna sexuellt upphetsande, punkt. Inte bara om hon gör sexuella rörelser eller på "uppsexade" bilder.
En snygg kvinna i stringbikini kommer således också vara sexuellt upphetsande för normala heterosexuella män oavsett kontext.