Citat:
Ursprungligen postat av
Gents
Så mycket smutsiga kommentarer att det var fel att agera polis i ett annat land. Tacka fan för att vi har några få själar kvar som har civilkurage. Att man nu sitter öppet och skriver implicit att man är en feg fet råtta som aldrig hade gjort något är fan illa. Nog för att det oftast är tjocka 20-åringar utan familj, men att det ens ska finnas sådana tankesätt nu är horribelt.
All respekt för Christian som vågade göra något när alla andra fega jävlar bara kollade på. Det som gör att vi faktiskt har tro kvar på samhället. Jag hoppas innerligt att ni alla vänsterdrägg och andra fega horungar råkar ut för detta när vi män inte är på plats, där ni bönar och ber om att någon ska hjälpa er.
Hurra for dit indlæg!
Jeg deler fuldstændig din opfattelse af situationen og håber (selv om det nok ikke vil ske), at den tapre, svenske politibetjent vil vågne af sin coma og være i stand til at få et nogenlunde normalt liv med sin familie og have livskvalitet.
Hvis ingen mennesker reagerede, når nogle ballademagere ville ødelægge en ellers hyggelig aften, ville verden være et dårligere sted at leve, da ingen ville turde samles i det fri - og slet ikke med børn!
(Jeg håber du forstår mit danske sprog?)