Citat:
Ursprungligen postat av
stilicho
Och vad är problemet med att illegala migranter kan åka hela vägen genom Europa?
Om du inte ens förstår problemet betyder det att du är en hjärntvättad miljö/vänsterpartist.
Citat:
Ursprungligen postat av
stilicho
Hur kan du veta att de öppna gränserna har lett till mer våldtäkter och utpressning? Jämför du med UK, som tack vare sina stängda gränser saknar våldtäkter och utpressning? Eller drar du bara vilken skit du känner för ur röven?
Du måste vara rejält korkad du.
Alla som lever i verkligheten vet vilka det är som förstört england,tyskland,frankrike osv.
Det är inte kalle,pelle,neil eller folk från japan,korea,thailand eller vanligt folk från östeuropa som skapat problemet med överkriminalitet.
Det är stora protester i england mot dessa saker nu och hur staten jämt försöker tysta ner allt där polisen hämtar folk mitt i natten som i gamla sovjet i hemmet för att de skrivit tweets online hur det förhåller sig.
Det finns tillåme hela mindre städer där migranter från vissa länder startat grooming gangs i samverkan och lurar 12-14åriga vita tjejer att umgås med 1 person men sen drogar ner dom och delar tjejerna mellan sig och gruppvåldtar dom.
fanns en stad där det var riktigt illa i england enligt polisen cirka 25% av männen från dessa länder i staden deltog i skiten.
Citat:
Ursprungligen postat av
stilicho
Nu är ju afrikaner inte kända för sin intelligens. Men jag har ändå svårt att tro att det blev någon särskild rusch av nya invandrare eftersom den masslegalisering vi pratar om här explicit kräver att den illegala invandraren befann sig i Spanien i december 2023.
Rent generellt är det imponerande att man kan vara så lättlurad som du verkar vara i dessa AI-tider. Har du aldrig funderat på att kolla upp lite av all skit du läser på internet innan du sprider den vidare?
Det är du som är lättlurad.
Att du har svårt att tro det betyder bara att du lever i din egen lilla bubbla där du fortsätter läsa ditt aftonbladet,dn och sexpressen och kollar på tv4,svt.
Efter att den mutade globalistregeringen med pedro sanches annonserade ut skiten att alla får stanna invaderas spanska stränder av ännu fler lycksökare från afrika varenda dag som invaderar spanien när man vet att man får stanna.
självklart säger man att man varit där längre.
Om du verkligen var intresserad av dessa saker på riktigt är det riktigt märkligt att du har missat det och inte lever i verkligheten.
[/quote]
Citat:
Ursprungligen postat av
stilicho
Vi behöver inte mer gränskontroller menar du? Eller slängde du bara ur dig så mycket blandade aggressioner att du glömde att din inställning i den här tråden är att det är bra med kontrollsamhälle?
Om inte de mutade globalisterna i bryssel och amerikanska företag som vill ha nya konsumenter in i europa för sina kedjeföretag och varumärken i butikerna och bankmaffian som vill ha nya låneslavar och artificiellt höga bostadspriser +eliten som äger infrastrukturföretagen inte skulle ha mutat och tvingat europas regeringar att ta in folk utan kontroll utan man skulle haft en ansvarsfull politik med att ta in normala invandrare från länder där folk har en mer normal europeisk mentalitet och endast släppa in folk från övriga världen som har ett riktigt pass och flyger in och får europeiskt medborgarskap efter noggranna kontroller och krav så skulle vi aldrig haft problemet med en kontrollstat i vanliga livet i övriga samhället.
Tills dess så är det gränskontroller som gäller när man skapat problemet.
litauiska,ryska,ukrainska,bulgariska maffian är dock överlyckliga över schengen och helt öppna gränser.
Tillåme svarta sydafrikaner är ute i stora massor nu och protesterar på gatorna för man vill ha bort alla svarta illegala migranter som skapar extra hög kriminalitet och ännu mer våldtäkter,rån och mord +annan misär i landet.