2026-05-24, 23:07
  #793
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Omape06
på Gränsgatan var det igår fullsmockat med folk, utanför huset stod ett bord med vit duk och foto på BO.
I trädgården var de partytält och mottagning.
Kan säga att där var en och annan kändis från Kristianstadgängen

Vilka då? Kristianstadgängen 🤣🤣🤣🤣 är dem inte inne och tappar tvålen. Kristianstad är litet för att ha mågot att konkurrera med. De krimnella hade inte klarat sig 1 vecka i större städer.
Citera
2026-05-24, 23:34
  #794
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av priv31
Idioten kunde istället gå dit och beklaga än att skriva här

Personen kanske gjorde både och.
Citera
2026-05-27, 22:39
  #795
Medlem
Vet vi än vilka nr 4 och 5 som var anhållna var?
Citera
2026-05-28, 12:09
  #796
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av GOTJJO
Vet vi än vilka nr 4 och 5 som var anhållna var?


Nope. Helt galet att det gått så lång tid utan att namnen framkommit. Flashback brukar vara snabba annars men här verkar det helt tyst.
Enda vi vet är att en av de eventuellt hette Em*l.
Citera
2026-05-28, 19:55
  #797
Medlem
2 av de 3 misstänkta bröderna var med i en fotbollsmatch kl 13.00 samma dag ( som framkommit tidigare i tråden ) Tydligen ganska nya i laget.
Enligt andra närvarande personer ska båda bröderna ha haft ett aggresivt beteende redan innan matchen började.
De ska ha hotat några i motståndarlaget, om jag minns rätt så var det lagledare eller tränare, men ska låta det vara obestämt, men absolut ett aggresivt beteende med personhot innan match.
Kan det vara steroider inblandat? Eller bara aggresiva i allmänhet?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in