Citat:
Ursprungligen postat av
Logique88
Så trötta argument.
Vill du ha fulla lärare på arbetsplatser?
Om man släpper alkoholen fri så har vi ett förlorat land. Så nej till liberal alkoholpolitik på arbetsplatsen.
Är du dum på riktigt eller söker du en diskussion som du själv skapar med egna regler?
För det första så har vinden hård lagstiftning att du ej får köra på mer än 0,2. För andra har vi ett systembolag där alkoholen inskaffas för de flesta som styrs av öppettider.
Det var du själv som ansåg att man ska skulle lätta på reglerna gällande droger och att det skulle vara okej med höga personer på arbetsplatserna vilket jag är 100% emot.
Fulla medarbetare på arbetsplatserna blir inom kort avstängd och sparkade. Som arbetsgivare kan du lätt ta fram en alkholmätare och testa en anställd om du misstänker och skicka hem den personen.
Du pratar om trötta argument där du i själva verket argumenterar som en 4 åring och tror du leker bror duktig. Skärp nivån va