2026-01-31, 23:25
  #157
Medlem
bergsturks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av -Gummi-Tarzan-
Sofia är ju och har hela sitt liv varit en hora. Hon har sökt sig mot pengar hela sitt liv.

Och när hon träffade och förförde vår utvecklingsstörda prins så träffade hon jackpotten.

De är utmärkta representanter för den sunkiga tidsperiod vi lever i nu.

Ett mycket stort antal drottningar och gemåler inom alla kungahus har, historiskt sett, varit fnask som vetat värdet av sina "resurser".

Sofia fotades lättklädd redan i (tror jag) sextonårsåldern, lustigt nog av han som var gift med bruden som långt senare satte på Lambertz. Det är ett litet land.
Citera
2026-01-31, 23:50
  #158
Medlem
bergsturks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Zaedrews
Mossad? Ja det är ju ett litet sammanträffade detta att Epstein och Weinstein. De bägge huvudfigurerna i ena pedofili och den andra övergrepp mot kvinnor. Har en sak gemensamt. De är bägge judar... Trots att det vara finns liksom 2 ggr Sveriges storlek antal judar i världen så gör de stort väsen av sig.

Epstein ska ju sedan varit kopplad till Mossad. Men de verkar inte varit särskilt bra att skydda honom.


Citat:
Ursprungligen postat av PK-befriad
Det hör väl till att utnyttjas av en pervers "hovjude" om man ska initieras in i maktens kretsar?

Ja Epstein var jude, för den som missat det.

Framför allt finns kopplingen till Mossad genom Epsteins kvinna Ghislaine Maxwell, vars far var den brittiske mediamagnaten Robert Maxwell som definitivt arbetade åt Mossad. Israels president, premiärminister och sex underrättelsechefer närvarade på hans begravning och Yitzhak Shamir sade på begravningen att Maxwell hade "gjort mer för Israel än det kan berättas idag".
__________________
Senast redigerad av bergsturk 2026-02-01 kl. 00:09.
Citera
2026-01-31, 23:54
  #159
Avstängd
Hon har väl varit mediakåt enda sedan hon var med i paradise hotell. Hade hon inte lyckats snärja en prins så hade hon ätit bajs i Dubai för pengar så förvånar mig inte att hon är inblandad i detta. Ganska medelmåttig med CP måste vara rätt trög så därför hon lyckades förföra honom i guess.
Citera
2026-02-01, 00:00
  #160
Medlem
BushwickBills avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Merwinna
Epstein har nog aldrig intresserat sig för något annat än unga flickor, och sexuella aktiviteter med nämnda unga flickor. Han hade inget bakomliggande syfte (som att använda flickorna som Mata Haris)... eller det är så jag läser honom i alla fall. Jag tror att han helt enkelt bara gillade att dela sex-intresset med andra män, precis som pedofilnätverk som sitter och gottar sig tillsammans åt bilder på övergrepp på barn.

Det där är en riktig foliehattsteori om något.
Citera
2026-02-01, 00:03
  #161
Medlem
Klas-Vegass avatar
TV4 nämnde 22:00 en svensk man som ordnade flickor åt epstein. Vet nån vem eller har han egen tråd?
Citera
2026-02-01, 00:21
  #162
Medlem
Vit-Brandbils avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Richard09
Det var Epsteins jobb att dokumentera för att Mossad skulle få urpressningsmatrial.

Oki, blev en hel del gött då kan man säga med tanke på vilket klientel som faktiskt samlats på hans fester.
Citera
2026-02-01, 01:19
  #163
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Tissetiss
Epsteins koppling till Sverige går tydligen längre tillbaka.

Mellan 1980-1990 typ var han visst tillsammans med en svensk modell Eva Andersson i 10 år. Det längsta förhållandet han haft sägs det när man googlar.

Här är ett klipp från svenska Melodifestivalen 1985 där Epstein sitter på första parkett tillsammans med bl a Bert Karlsson. Vet inte om det var den där Eva Andersson som var konferencier eller hur han lyckats få en sådan plats.

https://youtu.be/DQe0DVatkTA?si=9FnBeEgFYYnYWV_I
Citera
2026-02-01, 01:37
  #164
Medlem
Månsans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av dressingdress
Det som går Sofia emot när hon blånekar Epstein är att hon är noll trovärdig då hon innan vikt ut sig i Slitz för att sedan vara med i knull & supar serien Paradise hotel. Det gör inte vem som helst så att neka tiden i New York med Epstein & company går inte att komma runt. Det kommer komma fram mer bevis & då står hovet med byxorna nere!! Ingen vet något utan bara spekulationer, thats Flashback🤣
Var väl inte mycket till utvik? Nästan löjligt städade bilder. Kunde publicerats i den kristna tidningen Dagen.
Citera
2026-02-01, 01:39
  #165
Medlem
Hallbarhetnollas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Klas-Vegas
TV4 nämnde 22:00 en svensk man som ordnade flickor åt epstein. Vet nån vem eller har han egen tråd?

Han ska tydligen bo ute i Saltsjöbaden, men har bara hört detta så det kan vara illvilliga rykten.
Citera
2026-02-01, 01:58
  #166
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TomatKungen
Se på barnen. Väldigt lika sin far.

Nja, det som var känt var att hon varit med i Paradise Hotell, utan att ja sex där. Och att hon gjort utvik/nakenbilder.

Det som nu är känt är att hon finns på någon bild ihop med annan tjej och Barbro och Epstien. Och att hon omnämns i meddelanden mellan Epstein och Barbro.

Finns inget känt om att hon skulle ha varit en "glädjeflicka". Och om så vore fallet. Så är det ju en angelägenhet mellan henne och hennes make och deras närmaste! Inte en angelägenhet för hela världen att gotta sig i och svärta ner en fyrabarnsmor för vad hon gjort i sin ungdoms oförstånd!

Jag såg samma dumheter när Clinton hade en affär med Monica L. Vad fan har världen med det att göra? Det är en sak mellan Clintin, hans fru, Monica och deras närmaste.

Lägg ner att svärta ner en fyrabarnsmor för hennes ungdoms oförstånd.

Nu är det inte mig du svarade till bara så du vet. Men ditt svar till den personen är ju otroligt naivt.

Bor du på landet i en stuga?

Om du bor lite mer centralt i någon av de lite större städerna borde du ändå ha koll på att det är en liten andel kvinnor som säljer ut sig nakna för slitz - och av dem är 100% lyxhoror på ett eller annat sätt. Alla har dom knullat för pengar eller gratis boende/insläpp på klubbar och andra exklusivare rum.

Det finns inga undantag.
Citera
2026-02-01, 02:20
  #167
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Merwinna
Epstein har nog aldrig intresserat sig för något annat än unga flickor, och sexuella aktiviteter med nämnda unga flickor. Han hade inget bakomliggande syfte (som att använda flickorna som Mata Haris)... eller det är så jag läser honom i alla fall. Jag tror att han helt enkelt bara gillade att dela sex-intresset med andra män, precis som pedofilnätverk som sitter och gottar sig tillsammans åt bilder på övergrepp på barn.

Du har jävligt fel och är extremt naiv.
Citera
2026-02-01, 02:53
  #168
Medlem
Tervulls avatar
Dags att avskaffa monarkin. Det är vansinne att vi skall försörja dessa dekadenta jävla människor. Det finns knappt en droppe kungligt blod i kungabarnens avkommor. För det första gifte sig kungen med Silvia som inte var någon prinsessa utan en vanlig kärring. De fick de sk kungabarnen vilka har blandat sig med vanligt folk från gatan. Kronprinsessan med en jävla gyminstruktör och Carl Philip med en utvikningsflicka. Helt jävla oacceptabelt.

Nä fy fan säger jag bara. Antingen är man kunglig och då gifter man sig med andra kungligheter men så vill ingen leva och då är det dags att lägga ner. Dessa idioter lever i en lyx och flärd som vi andra inte ens kan föreställa oss. Deras liv värderas mycket högre än våra liv. Det är så jävla äckligt.
__________________
Senast redigerad av Tervull 2026-02-01 kl. 02:55.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in