Citat:
Ursprungligen postat av
alpran
En kväll för många år sedan tog jag 1 gram MDMA i en bomb och satt i soffan med min flickvän. När effekten kom förlorade jag minnet och fick ett grand mal-anfall. Jag vaknade senare, förvirrad och svettig, med ont i kroppen. Efter det använde jag inte ecstasy eller MDMA på nästan två år, tills en tjej gav mig MDMA igen, och jag svalde hela kristallen. Jag vaknade på akuten, minns inget, och hade fått ett anfall igen.
Flera år senare försökte jag igen med en HALV ecstasy, men blev snabbt överhettad, förlorade minnet och fick ännu ett anfall. Det var tre år sedan. Varför får jag anfall? Kan jag använda det nu? Borde jag fortsätta hålla mig borta som jag har gjort? Jag har varit nykter länge och lever ett stabilt liv.
Om du tog 1g är det inte så konstigt du fick EP anfall. Ta 250-300mg så kommer du definitivt inte få det. Jag själv tog ca 1,5g på 5 dagar och gick oxå EP anfall efter det men tar jag bara 250-300mg MDMA eller 1-2 knappar xtc så är det lugnt.