Citat:
Ursprungligen postat av
RostskyddsRaymond
Jäklar va drygt det var att läsa hans förhör alltså. Värsta utläggen som svar på de simplaste frågor. Blev lite fast forward scroll där. Men vad tror ni, är det en medveten strategi det där i förhör för att på nåt vis försöka "matta ut" förhörsledarna, eller är det någon psykisk åkomma/ funktionsnedsättning som gör att han tragglar på det där sättet?
Kanske har en neuvropsykiatrisk -brist, som aldrig blivit diagnosticerad.Hans mor har säker lagt ner mycket energi för att få honom att agera som andra.
Började missbruka, verkar inte som omgivningen förstått.
Tunga missbrukare som hållit på med droger länge, blir precis sådär svamlig o omständig när de ska egentligen svara kort på frågor. De vill liksom hålla monolog. Svamla.
Han har också dragit in denna flicka M i missbruk, spetsat hennes drink med lsd, och har spetsat sin mors drinkar med diverse preparat. Att inte mamman förstått att Gustav drogat hennes mat,dricka , är en gåta.