Citat:
Ursprungligen postat av
Ulricatuvas
Det var mer än en stroke han hade, och han kunde inte prata eller höra. Byn är liten och min pappa hälsade på honom ibland.
Enligt info från tingsrätten så var det det flera stora strokes. Han kunde varken tala, höra eller skriva och hade förvaltarskap. Tycker och trodde vi i Sverige var mer mån om våra äldre sjuka att skydda dessa mot just sådant här. Det har ju väldigt tydligt pågått en planering från Carolas sida i flera år att få honom att skriva under! Han skrev under och stavar fel sitt namn.
Läkaren Ellenor Isaksson på Piteå vårdcentral hävdar att Åsa tvingade sin far till ett läkarbesök. Ja men om nu så är fallet skulle det vara någonting hemskt att ta sin pappa till en läkare med hans sjukdomsbild!