Citat:
Ursprungligen postat av
spokesperson
Vi lever i en lögnbubbla skapad av den onämnbara eliten, men vissa påstår sig vara vakna. Är det verkligen sannolikt att någon vaknar upp och ser igenom allt? Lögnerna genomsyrar hela vår verklighet och det är ju inte precis så att tillståndet är statiskt. Det tillkommer hela tiden nya lögner och om någon "vaken" person eller organisation får genomslag så tas den över av den onämnbara eliten.
Är det inte så att många ser igenom vissa lögner och plötsligt tror sig se igenom allt? Många gånger får de nya auktoriteter inom området konspirationer som så småningom korrumperas.
Man kan inte vakna plötsligt
Det är en lpngsam informerings process som tar decennier
De som äsger sig ha vaknat plötslgt råkade bara få pusselbiten altså informationen som fick allt att falla på plats sist av alla pussrlbitar därmed dem plötsliga uppvaknknges sensationen