Joachim är väl faktiskt på riktigt skyldig Jonas Falk 20 miljoner kr ? Så inget påhitt eller skojjeri .
Varför vill han inte göra rätt för sig?
Skönare leva jagad ??
Vi har ett rättssystem i Sverige som fungerar (för det mesta). Anser man sig förfördelad gör man en anmälan och avvaktar rättsprocessen och accepterar utslaget.
Kylen stjärna vet vilket agg polisen har . Han har ett stort ego så har Jonas Jonas kommer inte få sina pengar och han lär nog inte ge sig tror han tar det personligt och via många mellanhänder lejer han ut tror nästan inte de handlar om pengar utan att agget mot honom växer sen kan man tycka han borde bara smartare än att ha saker ned sparat i datan om mordbrönder och vad det var när han är en av Sveriges och Europas mest spanande förmenåll för high value target
I onsdags greps fyra personer på olika sätt misstänkta för händelserna. De utreds i det utpressningsmål där Joachim Kuylenstierna är målsägande. Tre personer har häktats: En för försök till grov allmänfarlig ödeläggelse för handgranaten i Gamla stan och två för anstiftan till grov allmänfarlig ödeläggelse för sprängningen på Gärdet.
Alla tre nekar till brott. Den fjärde misstänkta är under 15 år, och har lämnats till socialtjänst.
Södertörns TR B 109-25 (första åtalet, andra delen).
E*il T*nestad (m, u), född 07, är åtalad för grov allmänfarlig ödeläggelse, Sandhamnsgatan 2024-11-17 samt Ca*per Ro*enlöf (s, s), född 01, för anstiftan till detta.