Citat:
Ursprungligen postat av
S.Jorgen
Tack o lov att man fick uppleva nattlivet i ungdomen.
Nattklubbar, krogar och vilda hemmafester.
Som någon redan nämnt, man kunde utan problem stappla hem genom stan och park mitt i natten utan att överhuvudtaget tänka på att något skulle hända.
Nåja, visst fan fick man slåss eller lägga benen på ryggen ibland men jag var grabb, jag tålde det och överlevde men visst var det nära att man blev knivhuggen ett par gånger, nuförtiden blir man förnedringsrånad, mördad eller även som grabb våldtagen av araberna.
Förr i tiden hjälpte man en redlös tjej hem eller till en vän för man ville va snäll, nuförtiden gör man det för man är tvungen, annars kommer invasionsstyrkan och våldtar henne!
Nuförtiden räcker det inte ens och ta henne till en taxi för där sitter det en muslim som inte fått fitta sen medeltiden!