Citat:
Ursprungligen postat av
Bonkikong
Exakt detta.
De sidorna jag har lirat på förut, går det lika snabbt att sätta in stålarna och få ut kosingen.
Allt annat vore skumt.
Jo det borde vara det rätta. Finns dock undantag. Bet 365 har ju inga direkta utbetalningar utan tar i regel 12 timmar, men de betalar alltid ut.
Sedan finns det nivåer där också. Om du sätter in en tusenlapp på ATG, så kan du direkt ta ut den tusenlappen utan att behövt spela för en krona. De flesta andra bolag som tex Unibet kommer vägra dig att ta ut innan du spelat för den här tusenlappen.
Men till trådens ämne. Det som gör mest ont för bolagen är väl detta att få dåligt rykte. Så att skriva om vilket bolag det är hjälper ju. Folk vill ju ogärna sätta in pengar om de liksom aldrig kan ta ut dom.
Sedan finns det ju bolag med världens krångligaste regler. Tex Lottoland. Hur enkelt som helst att sätta in pengar. Vill du ta ut måste du skicka in födelsebevis, blodprov och Gud vet vad. Lite överdrivet men det är ju en hint också att om väldigt besvärligt att få ta ut är det ett varningstecken.