2024-05-02, 13:54
  #37
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av kyrkstocken
Min favorit är ändå hur must och säpo anställde två iranier. Det är svårt att slå.

Samtidigt i en annan parallell verklighet där S lever:

"Så som ordningen är nu leder den till att engagerade medborgare, självklara svenskar, hindras att få samhällsviktiga jobb och uppdrag i Sverige, skriver Lawen Redar (S). "

https://www.expressen.se/debatt/sjalvklara-svenskar--hindras-fran-viktiga-jobb/
Citera
2024-05-02, 13:59
  #38
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av McGorba
Kvinnor ett allt större hot - och invandrarna garanterat bara skrattar åt hur lättfotade och blåögda de svenska kvinnorna är...

Som tidigare sagt här inne; män vill inte ha invandrare här - det är 99.9% kvinnorna. Och konsekvenserna är de mest skruvade man kan tänka sig: ökad misshandel, mord, kriminalitet, våldtäkter - och lägg nu till att detta - korruption INOM POLISEN. De är som besatta av invandrare. Inget fel med preferenser, men när ska de lära sig att inte leka med eld?

Åtminstone majoriteten av männen vill inte detta innerst inne. Men sedan får man komma ihåg alla simps överallt som gärna vänder kappan efter vinden då kvinnorna yttrar sig om något , såsom tex invandring. Dessa är också medskyldiga till att det ser ut som det gör. En del av dem kanske vill ställa sig in hos kvinnor andra rädda för repressalier såsom att hängas ut eller bli anmälda bara för att det går.

Blir även jävligt trött på tonläget som varit i Sverige i många år att kvinnorna har minsann aldrig någon som helst del i det som sker i landet, inte en halv procents del. Problemet med inte alla men många kvinnor är att dem är betydligt mindre rationella än vad män tenderar att vara. Vid de flesta människogenererade katastrofer brukar irrationella ( läs emotionella ) beslut ligga bakom. I 95% av fallen är det så. Alltså kan irrationella beslut leda till att det blir så galet som det nu blivit i Sverige.
Citera
2024-05-02, 14:06
  #39
Medlem
okok1s avatar
Det är nog toppen på ett isberg man har funnit. Hur länge har detta pågått? Är det flera hundra polis horor som knullar med gängen och läcker info?

Är alla poliskvinnor en gänghora?
Citera
2024-05-02, 14:15
  #40
Medlem
Åh snälla Flashback, låt oss vaska fram identiteterna på madrasserna 🫶🏼
Citera
2024-05-02, 14:28
  #41
Medlem
snooper123s avatar
Hahaha vilket fiasko.
Var den andra kvinnan svensk?
Citera
2024-05-02, 14:47
  #42
Medlem
Dessa kriminella kvinnor smutsar ner alla andra övriga kvinnor som står på rätt sida av lagen och har en sund stabil inre kompass. Alla reko kvinnor få klä skott för dessa ohyror. De har antagligen otroligt jobbigt nu inom polisen.
__________________
Senast redigerad av Tissetiss 2024-05-02 kl. 14:56.
Citera
2024-05-02, 15:15
  #43
Medlem
Bara att hänga ut med namn och bild. Man bör även införa någon typ av yrkesförbud inom vissa branscher under ca 10 år eller liknande, eftersom personerna har visat sig vara opålitliga och illojala. Det är inte lätt att ha anställda med en sådan karaktär inom många branscher. Kanske gatsopning eller tömma sopbehållare funkar? Om de betalar kvasten och påsarna själva såklart, annars lär de stjäla dem.
Citera
2024-05-02, 15:32
  #44
Medlem
Det är ju för jävla roligt, vilket jävla skämt Svenska akademiker är. Nu börjar dom även rota i och ifrågasätta det som hela tiden varit deras riktiga älsklingar; gruppen "välutbildade invandrare".

Undrar hur många tex "välutbildade" Iraniner det är som lurar röven av Svenska akademiker på daglig basis medans dom kontrollerar, ifrågasätter och granskar oss som är Svensk wt in på bara skinnet. I regel helt utan resultat dessutom.

Finns det någon mer vilsen och desillusionerad grupp i samhället just nu än etniskt svenska akademiker? Längst upp på läktaren av alla men med en självbild av att man är hela spelmotorn.
__________________
Senast redigerad av rotebro-conny 2024-05-02 kl. 15:39.
Citera
2024-05-02, 15:35
  #45
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av tombauhaupda
Så typiskt svenska kvinnor,dom ÄLSKAR "farliga"män negrer och svartskallar,dom borde utvisas varenda en av dessa kåt-luder..fy faaan!!
Har ju svårt att tro att detta rör sig om riktiga svenskor, för om man är så sjuk att man är kåt på n-typer och/eller svartskallar så inte behöver man som svenska först bli polis.
Omvägen via en polisutbildning är onödig, den behövs inte.

För en n- eller svartskallebrud ger en polisutbildning däremot ett mervärde, den ökar hennes värde i hennes kultur.

Som vanligt har Svt agiterat i ockupanternas intresse, minns att de t.o.m förevisade speciellt framtagna muslimska sjalar för poliser.
__________________
Senast redigerad av eva89 2024-05-02 kl. 15:42.
Citera
2024-05-02, 15:50
  #46
Medlem
Verkar vara de kriminella männen som lockar kvinnorna till polisyrket
Citera
2024-05-02, 16:01
  #47
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av -GG
Det är exakt så som etniska- och klan-främlingar utnyttjar ett system som är naivt, trögt och "inkluderande".

Det vill säga, ett system som vägrar att erkänna och känna igen hot för det anses som rasism. När rasism har sin naturliga plats i alla samhällen i syfte att överleva, övervaka och beskydda.


Massinvandringen innebär inte bara "brott", utan en annan karaktär och ett annat hot än svenska kriminella. Det är systemhotande just eftersom det är etniska främlingar som arbetar sig in i apparaten med syftet att förändra, skada och gynna sig själva. Svenska kriminella tänker ju inte så, behöver inte tänka så.
Bra inlägg. Många inser fortfarande inte att även invandrare som inte själva är brottslingar ändå hjälper andra invandrare som är brottslingar och har lojalitet mot dessa. Detta är varför mångkulturella samhällen aldrig fungerar.
Citera
2024-05-02, 16:10
  #48
Medlem
Bogandoffs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Adlibitumadacta
Varför ska hon hängas ut och varför är hon ett äckel enligt dig?
Hängas ut håller jag inte med om men hon är ju definitivt en äcklig människa som vill bli polis medans hon är tillsammans med en högt uppsatt person inom gängkriminaliteten. Har man någon som helst moral i kroppen så ratar man onda människor istället för att bli tillsammans med dem.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in