Citat:
Ursprungligen postat av
GobbeE
Man bränner ej koranen och kommer undan med det. Han har skrivit på sin dödsdom
EU är nu en konkurrerande part till att bli den största demokratiska och ekonomisk ledande makt till USA och UK, medan kina och ryssland består av diktatur och lättare att kontrollera.
EU har blivit ett hot och ska nu splittras med alla medel till bud. Genom skuldsättning (Libor & PIGS) , extremism och flyktingströmmar.
Historien upprepar sig, och låt oss inte ryckas med i detta grymma spel om splittring, söndra och härskar metoder.
Vi ska hålla ut och enas.
Att muslimer retas upp, är enligt plan att sabotera och vilseleda alla för att splittra regeringar.
Meningen är att ni ska smutskastas. Låt inte er bli lurade.
Se alla terrordåd som sker och varit. Verkar vara en typ av krigföring utan egen insats från exempelvis främmande makt.
Tror inte muslimer i grunden är våldsamma, utan det är stress relaterat till krig och förödelse av hem & familjer som är av ondo, vi får aldrig glömma det.
Sverige ska vara en fristad åt alla som vill bidra till det.