Citat:
Ursprungligen postat av
psychicsailor
Ur ryskt perspektiv så har de fått vatten på sin kvarn. Det visade sig att Nato hoppade in i Ukraina för att försvara.
På de flesta sätt är Nato mer i Ukraina än någonsin, och det är tveksamt om Ryssland lyckas med sitt politiska mål att få Ukraina neutralt.
No shit???? Självklart finns där ingenting som heter "ryska krav". Varken i Ukraina eller resten av världen. Ganska uppenbart, eller? Skall vi kalkylera även den SJÄLVKLARHETEN?
EDIT - politiska mål....ryska sådana? hahahaha....seriöst...nu återgår vi till verkligheten ok. Om inte så behöver vi ju visa er den sanningen igen. Där har du kalkylen som borde beräknas om och om igen - hur länge tar det innan det sargade ryska folket inser att de är sekundära OAVSETT hur mycket deras TRE ledare skriker? Ge oss en "analys" på det

.....back in the USSR.