Citat:
Ursprungligen postat av
Hundenmuhammed2
Ja såhär går det när man umgås med invandrare när fan ska folk fatta detta faktum!
Men Einar verkar ju ha gillat livsstilen genom sina efterblivna texter som hyllar det kriminella livet, så att karma existerar bevisas genom Einars öde!
Han gjorde karriär på Blackfishing, tycker personligen att Einar hade lite för tunn röst för att rappa. Texterna var väl också sådär, men nu ska han lyftas i media till Sveriges största kulturpersonlighet som hade kunnat vinna nobel-pris som Dylan.
Har inget emot varken rap eller Blackfishing, vem som helst kan gilla vilket kultur som helt, inklusive rasta-flätor mm. Och ingen förtjänar att dö på grund av rap, det är ligger väl för övrigt i battle kulturen att man ska kunna battla utan att bli skjuten efteråt om man ”vinner”.
Men läget verkar ha blivit för spänt med kissningar, sprejningar och skärningar. Sen tycker jag att battle-texter kan vara en aning respektfulla, måste man säga att man ska skjuta folk?