Citat:
Ursprungligen postat av
oldtimedrunk
Håller med dig där. Det är samma personer bakom covidhysterin som har destabiliserat stora delar av världen med "krig för demokrati och mänskliga rättigheter". Dom får människor att hata varandra för att bakom kulisserna införa världsdiktatur.
Att fokusera enbart på massinvandringen är att missa målet.
Så är det, låter kliché men divide and conquer är precis vad de håller på med. Finns en anledning till att det i princip sätts upp reklamskyltar i mellanöstern för att locka folk till Europa. Själva syftet med det hela är att skapa konflikt för att distrahera folk.
Vaccinerad mot ovaccinerad är bara ännu en splittring de försöker skapa. Likt förbannat faller så många återigen i fällan.
Just nu spelar det ingen roll om du är muslim eller kristen, svart eller vit, man eller kvinna, vaccinerad eller ovaccinerad; Vi måste gå samman och göra slut på de som är grunden till alla dessa problem.
Ingen blir hjälpt av att kasta skit på muslimer även om man är emot massinvandringen. Att göra detta leder enbart till mer lidande för vanligt folk på båda "sidor" och är att spela makten rakt i händerna.