KILON FÖR BENEN, OLJOR FÖR SKINKAN
Eller med andra ord: Jag satte 2 ml av MediaPharmas oljor efter att jag klarat av ett gryningspass för ben, vader och röv. Ett frustrerande pass. Eftersom mitt krånglande knä smärtade ovanligt mycket. Fick strippa benpressen rejält på vikter. Jag var nere på ynka 150 kg innan jag kunde genomföra 6 x 8 reps utan att jag kände att jag riskerade att förvärrade det hela. Bensparken blev också lidande medan vadpress, lårcurl och rövmaskinen gick bra. Men oavsett blev det färre set än normalt. Eftersom jag inte vill riskera att det blir värre.
Övningar
1) Benpress: 6 x 8 reps (ska egentligen köras två gånger)
2) Vadpress: 4 x 20 reps (ska egentligen köras två gånger)
3) Sittande lårcurls: 6 x 10 reps
4) Rövmaskin: 4 x 30 reps på maxvikten (ska egentligen köras två gånger)
5) Benspark: 6 x 10 reps
Jag kommer återvända nu i eftermiddag för att pulvrisera mina axlar. Då ska jag gå all in. Återerövra morgonens uteblivna mojo- och T(ren)erminator-effektivitet. Ja jävlar vad smisk de ska få
250 mg Cutmix Ripo och 100 mg Testo C samt 100 mg Mast E
Jag kom att älska Apoteksh.....s Susta och Npp. Nu känner jag mig nästan otrogen. För jag älskar även deras Cutmix Ripo. It's true love och jag, jag är bigamist (and proud of it)!
Kör hårt! // Ivan
___________________________________
Sommarkur maj-augusti: 500 mg Testo,
450 mg Mast, 200 mg Tren på veckobasis
med MediPharmas Cutmix/Ripo som bas