Citat:
Ursprungligen postat av
skriventen
Stämmer det att de gjorde fred med sirwan för att de vek sig för han?
Den där inavlade Yildiz familjen viker sig för alla när det väl gäller. Dessa grabbar spelar tuffa på sin EGEN gata eller på krogen när dom kan jumpa folk med 10 man.
Som Stanislavski säger dom är nobodys men inte bara i västertort, i varje trakt.
Dom kan gärna slåss flera mot en men när de väl kommer till riktiga gatan grejer så bajsar dom ner sig.
Hela familjen är ett skämt, dom har spelat tuffa med det uppmärksammade Rinkebymordet trots att deras egna började goola hejvilt.
Det ironiska är att K@rdo har legat i konflikt med malmvägen sedan år tillbaks just för att dom ska vara tuffa på sin egen gata.
Han hade ärenden i malmvägen och dom glider fram som vanligt och ska kontrollera han.
Konflikt utbryter, han får ta emot boxar och springer till sin bil hämtar en tabbe och börja avlossa och som hundar springer dom och gömmer sig.
Efter Sirw@n fick smaka på krogen passade K@rdo på att utföra hämnd då han redan låg i konflikt med malmvägen och är bra vän med Sirw@n.
Det är allmänt känt att han var med och sköt, därav firas det i Sollentuna och Upplands Väsby för det är bara där dom håller till.
Det roliga är att hela släkten flydde till Turkiet och ursäktade sig med "begravning".
Förövrigt är det otroligt att alban bögbröderna jetl1r, jetm1r osv från Bredäng har funnit samma gäng pussys som sig själva i släkten Yildiz.
Dom lekte så balla tills kriget utbröt mellan Bredäng och Östberga, vad händer?
Dom springer och cashar ut sig ur kriget till Östberga 100k var, Bredäng får reda på det och våldtar dom utanför deras port.
Där får dom betala ytterligare 100k var haha fucking clowner.
Och nu återigen flydde dom när Malmvägen hamnade i trubbel, dessa grabbar är riktiga luftslott.
Fake gangsters, dom passar ihop.
Säg vad man vill om K@rdo han var en riktig huvudvärk till människa, pressade mycket folk såfort han fick chansen osv. Gillade inte han alls, men han var en man iallafall, killen hade kulor. Inte som alla andra töntar som nämnts i tråden.
Hur som helst, det har nämnts förr men jag nämner det igen, Yildiz ligger absolut inte bakom detta. Dom är inte kapabla till det, dom kan slå kvinnor och råna småbarn som stjärnorna Serd@r och Oliv3r.
Det är internt i husby sen får någon annan stå för den infon då jag inte kommer droppa den.
Kom inte och kommentera min stavning eller skit för jag bryr mig inte. Är inte här för att skriva fint åt er prinsessor på flashback.