Citat:
Ursprungligen postat av
vemsfel
Vill också veta mer om Dubaimisshandeln. Jag vet inte hur mycket Cluee ljög, men han kontaktade Jocke den kvällen och berättade vad han sett och vädjade till Jocke att förmå sin bror sluta bråka.
Tänker nån kan "hoppa på streamen" nästa gång Cluee är där, så kan man ställa den frågan. Jag har inte discord, det tekniska kunnandet osv, men finns säkert nån annan som kan.
Jag har också länge undrat varför ingen ställer den frågan till Cluee.
Det finns ju ljudklipp från när han ringer Jocke , så det blir svårt att säga att det aldrig hänt....
Samt VARFÖR ringer han Jocke och berättar att han tror att Chrippa misshandlat Linnea igen i Marbella, samtidigt som han säger "gör ingenting, hör inte av dig till Chrippa, då blir det värre... " osv.
Vad ville Cluee uppnå med det? Hur hjälper det Linnea? I hennes s k utsatta situation? Borde han inte gjort allt för att rädda henne?
Vill inte vara den, men ville Cluee kanske försöka spä på dramat och hjälpa Chrippa och Linnea att synas online, eftersom Jocke och Anjo hade varit tysta ett tag och chillade i Dubai?
Men inte skulle väl han............................................... .......?