Om han har centralen bakom sig och går fram på Istedgade, och tar 2 eller 3 gatan till vänster , strax innan man kommer fram till hemlösas hus, så kan man finna en liten trappa ner på den gatan, strax innan en bar.
I fyllan och villan drog jag och några polare runt efter en fotbollsmatch på Parken för en jävlans massa år sen. Vi gick och drack öl och rökte lite gräs på Istedgade, skulle dra hem till Sverige och hamnade iaf nere vid den trappen.
Dörren har nån liten skylt eller ljus så man kan anta att det är en massagesalong eller iaf nån lite ljusskyggt så vi knacka glatt på.
Dörren öppnades av en öststatstjej i string och matchande bh, okej kropp men givetvis lika trött och tanig som man kan tänka sig av att leva så. Vi blev insläppta och där stod 4 eller 5 tjejer typ bulgariskor eller rumänskor. Vi kände direkt att det var knappast nåt att ha så vi ljög och sa att vi skulle fixa pengar sen drog vi vidare till den baren längre ner på istedgade vid netto.
Den källarbordellen är allt annat än lyxig, men jävlar vad det kändes utomlands. Kändes som att vara på en härlig semester att råka ramla in på ett sånt ställe. Vi måste bara älska Köpenhamn