Citat:
Ursprungligen postat av
svensk0kina
Jättebra nyhet. En Svensk framtids industri. Med ren Svensk el blir dessa batterier mycket rena vid tillverkning. Hoppas Sverige tar ansvar för råmaterialet.
Vem fan bryr sig? Ett par invällare mindre som kan vara parasiter på samhället. Det är bättre än jättebra nyheter, det är kanon ifall det går nu iväg som det ska och visar ett exempel på att här i Sverige kan man minsann öppna fabriker då det finns billig arbetskraft - vi har den nya arbetarklassen flyktingarna som ska ta jobben som Svensken har blivit för fina för, ve säga fabrik och bajsgöra. Så, varför flytta produktionen till Kina eller nå annat skitland när vi har flyktingar som kan sätta ihop din biljävel, lastbil whatever det nu är redan i Södertälje.
Hur fan tror du t.ex Kina kunde bygga upp sitt land? Billig arbetskraft ifrån t.ex Nordkorea, Tibet etc som slavar i fabriker som skeppade skit till världens alla ändar. Här gör man detsamma genom att ta in dom som inte har någon utbildning eller inget och ge dom snorgörat för knappt fikapengar.
Det som är huvudsaken. Miljön? Hah! Jo jo, så länge vi ser bra ut för omvärlden så är det ingen som kommer hitta de skelett som finns i garderoben. Greta blev dyrkad som en gud - En produkt av Sverige, vem skulle ens få tanken att börja leta efter det där skelettet?