Citat:
Ursprungligen postat av
Svenskbanan
Jason sitter inte i häktet, han är tillbaka i mölnlycke enligt mina källor.
Dom som va med i lördags va S*mon, E*don och O*iver
Någon skrev tidigare att de blivit lurade till mc-klubbhuset för snack om något jidder. De hade blitt omringade av 15 bikers med basebollträ och skulle åka på smisk. De drog fram gunnen och började peppra vilt. alltså, hur tänkte man här? Idag har väl alla ortengangsters skjutvapen. Lite naivt att dra fram knivar och batonger? Eller? Tänker jag fel. Varför riktade de inte en hagelbrakare mot grabbarna istället så hade ju aldrig skottlossningen ägt rum ö.h.t.
Vad var det för jidder som var så viktigt att härja om kan man ju undra? Någon som är insatt från orten som hört och vet lite mer?
Vad tror ni, ett lämpligt kortege med ett 100 tals HA kommer in till byn och kör iväg gänget eller får lokala mc folket i uppdrag att göra slut på grabbarna och blir fullryggade som tack?