Citat:
Ursprungligen postat av
Falconcoach
Rykten gör gällande att Kersselstrand och AfS får pengar på samma sätt som AfD. Dvs från Ryssland. Vad vi vet har de fått stora summor från några få anonyma givare.
Nu vet jag inte om detta är bevis men Kesselstrand var ju i Ryssland juni 2018 där det är känt han mötte både representanter för Putin och minst 2 ryska nationalist partier, den första av donationerna kom ju bara 3 dagar efter. Som man säger, hata slumpen!
Ryssland är den stora infiltratören och sponsorn av västländsk högerpolitik. Se bara på USA, hela kongressen är köpt av proryska lobbyn. Se bara UK, Keir Starmer. Uppenbart en rysk spion liksom Alice Teodorescu Måwe och Ebba Busch, Var inte Epstein rysk? Hur är det med Merz och van den Leyden och Macron, hyperryska.
Olof Palme och Folke Bernadotte, JFK, Ivar Kreuger, mördade av ryssen.