Ser att det utgått, det vill säga inte tillverkas mer. Är nyfiken på om någon känner till ett bra substitut (som går att få tag på från Sverige alternativt beställa online till Sverige).
Har bara lyckats hitta den här: https://www.apotea.se/clearmax-inhalator men jag har inte provat den så jag vet inte om den doftar exakt så som den gamla eftersom det är lite lavendel i.
Glömde uppdatera, förlåt för det. Nej, den här är inte på långa vägar så effektiv som Olemin Inhalator eller den ännu äldre, och bättre, Vicks.. Doftar inte tillräckligt starkt och den där lavendeln tar över tycker jag. Däremot skulle jag tro att den kan vara bra om man lider av åksjuka, då lavendel har viss effekt mot det.
Hoppas det snart återkommer något som mer liknar originalen! Någon som hittat något jag missat redan?