Citat:
Ursprungligen postat av
pedren
Fan vad han slog vilt omkring sig i stället för att bemöta frågorna som ju förstås är befogade, hur mycket ÖN än hävdar motsatsen. Kopplingarna till Akilov går inte att förneka. Det behöver förstås inte betyda att han medvetet sponsrat hans terrordåd.
Lögnhalsar, psykopater och narcissistiskt störda figurer beter sig exakt som Nujen. Allt handlar troligen om att Özz och hans kompanjoner är skyldiga till utbetalning av svarta pengar till den värsta IS-terrroristen som skådats på svensk mark.
Citat:
Jag kan inte bestämma mig om den godhetskrönika ÖN skrivit är mera komisk eller osmaklig. Kanske är det dött lopp.
Har du citat ur denna?
Citat:
ÖN tycks vara superkränkt över JJ:s "ogrundade" påståenden, men det går utmärkt för han själv att antyda att han är något slags peddo som ringt hans 10-åriga syskonbarn i syfte att snuska sig i telefonen samt spekulationer kring JJ:s lön och hur den förhåller sig till hans kvinnliga kollegor.
Ett riktigt sjukt spel från Nujens sida att anspela på att Josefsson skulle eller kunde vara typ en pedofil ("creepy gubbe"). Även Özz jidder om Josefssons lön är helt irrelevant.
ÖN förlöjligar bara sig själv med sånt trams.
Citat:
Vad tror han att han åstadkommer genom att nämna JJ:s för och efternamn i varje mening?
En Set Up av ÖN. Planerat på förhand. Folk har talat om härskarteknik etcetera - jag tror också, minst lika mycket, att det handlade om att försvåra för SVT rörande klippningen av programmet (man vill inte gärna ha med programledarens namn hur som helst) och sedan att helt enkelt försöka sabba intervjun så att den skulle bli av för låg kvalitet att kunna sända. Nu hade ju Nujen eget kamerateam på plats och valde att sända skiten ändå...
Citat:
Och när han spricker upp i det där galna leendet...
Snacka om creepy på riktigt. Özz har nog det värsta falska leendet som existerar. Fanns OS i falskt leende skulle Nujen kunna vinna guld.
Citat:
Ursprungligen postat av
avagal
Haha man garvar när han säger att man ska betala skatt.
Jag mins när jag roddade åt honom och många andra i branchen i 2000 talet.
Att betala skatt var inte på kartan, ett antal 1000 i fickan så var det bra.
Jag förstår inte varför han inte bara erkänner så dör allt ut efter några dar.
Jag har till och med papper kvar där han skriver hur mycket "Rostfritt" jag ska få för en miniturne`.
Han är som alla andra i branchen.
Han är en skattefifflare, jag har också hört historier som din.
Anledningen till Nujens Full Retard-spel i Uppdrag Granskning är att Nujen och hans bolag (hans trams om svågern går ingen på) av mycket att döma är skyldiga till att ha fifflat med skatten och att ha betalat IS-terroristen Akilov svarta stålar.