Här är en bild på min haul med riktigt dyra finoljor som jag fått idag från Levoil.de.
https://i.imgur.com/1nKp3w3.jpg
Totalt betalade jag 2872,89 kr för allt på bilden efter valutaväxling och med inräknad kreditkortsbonus.
Tyvärr blev frakten lite dyrare än utlovat då de plötsligt ville ha 30,75 euro för 30 kg istället för utlovade 21 euro, men det var ändå billigt med bara 3-4 kr extra per liter så jag är nöjd med köpet och kommer handla där igen om jag inte går tillbaka till Biltema, Ullared eller Lidl.
Vad jag fick för mina 2872,89 kr var:
*20 liter motorolja Total Quartz 9000 Energy 0W40
*4 liter motorolja Mannol Legend+Ester 0W-40
(Jag hade någon liter kvar från min gamla tunna och med denna dunken räcker det precis till ett sista oljebyte i min Volvo).
*5 liter Total LHM Plus
(Hydraulolja till min Citroën som används gemensamt i dess hydrauliska system som styrservoolja, bromsvätska och till fjädringen samt nivåregleringen).
*1 st 300 ml flaska med någon Mannol bensintillsats.
(Jag vågade inte beställa en 30:e liter av någon olja eftersom jag var rädd för att överskrida fraktgränsen på 30 kg (osäker på vad en liter olja väger) så det fick bli den här istället).