Citat:
Ursprungligen postat av
bludderbladder
Du verkar, som de flesta socialister av någon lustig anledning, ha lässvårigheter. Comey kommer definitivt att få smaka på rättvisanspåbud, pga sina lögner under ed och sin oduglighet som FBI chef. Du tror väl inte amerikanska rättvisan låter en hög ämbetsman blåljuga inför kongressen?
Ja, Sessions är en ärans man, kommer komma ihåg att du tycker så, när hammaren faller. Och nej, Session kan inte avskeda Mueller, men sånna detaljer hade jag inte förväntat mig att du skulle förstå.
Ingen står över lagen, det är vad ni får lära er nu.
Sessions gör vad man ska göra inom lagen när man är inblandad, det är att säga man är i jäv.
Och Nej, Comey kommer inte smaka på något.
Det är som Hillarys utredning, verkar som det inte spelar någon roll hur länge man utreder Hillary, så dyker aldrig några brott upp.
Är inte det rätt lustigt tycker du?
Det är bara inse, ni tagit vatten över ert huvud.
Citat:
Ursprungligen postat av
bludderbladder
Lanny Davis, Lanny Davis
Alla socialisters och Trumphatares nya snuttefilt, kan inte backpedal hard enough!!!
Började med att han ljög om Trumps vetskap om ludrets utpressningspeng, nu har han enligt WaPoo ljugit om Trumps vetskap om Jrs möte i TT. Inte för att de spelar någon som helst roll för oss som lever i verkligheten, men det är ändå lite roande när foliehattarna blir av med sina snuttefiltar. Börjar dock bli tröttsamt att ens skriva om det, då det numera sker dagligen.

Du pratar om snuttefiltar, men det är bara du som gråter eller vad nu man ska kalla det när du svingar vilt omkring dig med inget.
Mueller har full koll, du behöver inte oroa dig, det blir Trumps tur till slut.
Men innan dess så sätter han lite annat kriminellt pack av The Best of the Best i fängelse, det låter tryggt.
Denna aggressivitet ni har nu när när man skickat par domar på de åtalade.
Ni svingar ju hej vilt omkring er, nästan lite komiskt faktiskt.
Citat:
Ursprungligen postat av
bludderbladder
Var det så lätt att få socialisterna att ge upp RussiaHoax?
Men ni har ju lovat att Putin och Trump är pojkvänner, vad nu då? Vad är planen? Skall socialisterna nu lova att Trump blir impeached genom vilken ny snuttefilt? En golddigger? Berätta eller tar du som vanligt bara allt ur arslet?
Och Capone, har de samma frilla, BMI, samma färg på bilen?
Samtidigt tuffar Mueller vidare, krossande varenda ny konspirationsteori ni dårar kan komma på.
Men...
#Resist
Du vet om Mueller bryr sig inte om nått om du pratar om, utan han bara fortsätter och utreda och om det var en hoax, ja det får vi reda på när Mueller presenterar bevisen.
Det msåte väl även du förstå, eller tror du detta ska ta fokusen av alla kriminella som finns bland The best och the best?
Och att det är illa för dig nu, det ser vi hur du fantiserar alla som säger emot dig är socialister(hoppas du inte tar nått ifrån socialismen, för gör du så är du en hycklare).
Och vad är det för konspirationer Mueller har krossat, har du ett pressmeddelande eller nått?