Citat:
Ursprungligen postat av
Sensimilla1
Måste verkligen bli helt blåst av min polare, eller så är han dum i huvudet.
Han har fixat "bra koks" åt mig 3 gånger nu.
Senaste gången, så började jag verkligen men en fet jävla lina, men fortfarande så märker jag knappt av det.
Drog en hela gubben inom loppet av 2 timmar, utan märkvärdig effekt. Gör jag fel eller blir jag blåst?
Tja! Ny på forumet så ursäktar redan i förväg om jag gör fel.
Har i vilket fall vart med ett tag(par år). Hade uppehåll i 5år men fick då efter dessa 5år tag på kola via en nära bekant. Jag var mindre erfaren på just den biten då, dock "sett film" och givetvis läst här och hört från vänner som körde under mina uppehålls år.
Så för diskussions frågan då olika kickar olika, jag får tag på medium till ganska okej gubbar(för sakens skull kan vi säga mellan 35-45%), oftast, som sagt.
Dock har jag märkt att när jag tagit kvällens första så är jag kickad på den längre än mina vänner som tagit exakt samma från mig, lika mycket/lite.
Är där någon annan med samma erfarenhet? Är jag på något sätt "överkänslig"?
Säg att t.ex är låg kvalité, vilket har provats(bland de första gångerna). 25% skulle det vara vill jag minnas.
Så ja, med det sagt så har du nog blivit blåst tyvärr. Jag har hört väldigt fåtal personer inom min postkod som blåser folk på kola och inte råkat ut för det själv. Sedan kan jag tycka att speciellt för en 1:a är det inte ens värt det. Om man tvunget skall hålla på med dumheter som att blåsa folk ska det göras ordentligt, minst 20-50laxar. Å andra sidan hade jag inte velat leva med konsekvenserna om jag vart med på detta.
Du kan ju ha fått fruktansvärt utblandade grejer,viket i sig fortfarande borde smakat eller luktat eller klassiska tryckt upp lite under läppen och få "tandläkarbedövningen", eller varför inte på tungan, det var "jätte" kul första gången!
Min gubbe(röst) lutar skarpt mot lurendrejeri, fast om han har fixat, som du skriver "Bra grejer" tidigare är det ju intressant varför han väljer att blåsa en trogen kund?
(Tänker att du ändå fått 3 gånger)
Tack för mig!