Citat:
Ursprungligen postat av
Nemeiska-Lejonet
Så Clinton åkte med på planet 26 gånger utan att besöka ön?
Ja precis:
• Feb 9 2002 MIA-HPN Miami-New York (Westchester)
Rundresa USA-England-USA:
• Mar 19 2002 JFK-EGGW New York-London
• Mar 21 2002 EGGW-JFK London - New York
Rundresa i Asien:
• May 22 2002 RJTA-VHHH Atsugi/Japan-HongKong
• May 23 (x2) 2002 VHHH-ZGSZ-WSSS HongKong-Shenzhen-Singapore
• May 25 (x2) 2002 WSSS-VTBD-WBSB Singapore-Don Mueang-Brunei
• July 13 (x2) GMME-LPAZ-JFK Rabat-Azorerna-New York
Rundresa i Afrika:
• Sep 21 2002 JFK-LPAZ New York-Azorerna
• Sep 22 LPAZ-DGAA Azorerna-Ghana
• Sep 23 DGAA-DNAA Ghana-Nigeria
Rundresa Europa/Asien:
• Nov 4 2003 EBBR-ENGM Bryssel-Oslo
• Nov 5 2003 ENGM-UNNT Oslo-Tolmatjovo
• Nov 6 2003 UNNT-VHHH Tolmatjovo-HongKong
• Nov 9 2003 (x2) VHHH-ZUUU och ZUUU-ZBAA Hong Kong-Chengdu-Beijing
1 inrikesresa, 1 hemresa från Rabat och fyra rundresor alltså. Och inga besök på Epsteins ö
Källa:
https://www.documentcloud.org/documents/1507315-epstein-flight-manifests.html
Citat:
Menar du på allvar att Epstein, Maxwell och prinsen levde som några slags sociala eremiter och att ingen annan varken visste vad som pågick eller var inblandade?
Ja det skulle verkligen vara förvånande om de INTE försökte dölja sina sexuella utsvävningar och övergrepp - tycker du inte?
Citat:
Flera offer har dessutom börjat prata, ljuger de allihopa? Alan Dershowitz är namngiven av Virginia Roberts.
Nej jag tror inte de ljuger allihopa - dock har jag fortfarande inte sett några offer vare sig anklaga Clintons eller Trump för övergrepp eller anklaga någon alls vare sig för pedofili eller barnamord.
Att Epstein och Ghislaine begått övergrepp är det väl ingen som har ifrågasatt – att omständigheterna runt prins Andrew ser extremt illa ut har i alla fall jag inte ifrågasatt heller..
Dershowitz har det varit så många turer runt i detta så jag törs inte uttala mig alls om honom.
Var Epstein fick sina pengar ifrån är minst sagt höljt i dunkel - men fortfarande ser jag ingen som helst anledning att peka ut vare sig Clintons eller Trump, eller anklaga någon alls för pedofili, barnamord och sataniska ritualer och liknande.