Citat:
Ursprungligen postat av
Sebastiano
Ja, jo, jag vet inte om du nånsin köpt ladd eller hoppat in i svarttaxi efter kl 2 - men jag kan gärna upplysa dig om att de som säljer dessa produkter och/eller tjänster vid den här tiden på dygnet gärna också våldtar. Inte alla men fler i denna grupp än gemene mans samhällsgrupp. Lol?
Absolut.
En annan orsak "varför" jag kan tänka mig någon skulle exponera sig ensam och lite berusad vid en bankomat mitt på natten skulle kunna vara att man vill ta ut kontanter INNAN man sätter sig i en vanlig taxi. För även helt vanliga taxisar lär kopiera ens kontokortuppgifter - ibland.
Därför undrade jag om det finns någon taxistation åt det hållet dit BO gick..
Denna är den enda - förutom din - förklaring som jag kan komma på, om man inte förklarar det hela med endast "vansinne" från BO:s sida.
Något ville hon ju köpa - kontant. Antingen skjuts, eller droger, eller både och.