Jag börjar få lite "Lars Eriksson (2008)-vibbar" av Simon Zion, han är egentligen grymt musikalisk men hans framträdanden blir bara sämre och sämre ju längre säsongen går. Jag undrar om han egentligen vill vara kvar i Idol drygt en månad till, jag tror att han egentligen vill lämna TV-produktionen och välja sina egna scener på helgkvällarna. Men precis som juryn så kan han fortfarande gå upp på scenen och göra i stort sett vad han vill. Han säger det själv i sändning "Jag är inte rädd för att bli musiker".
Varför säger Bori så? Har han inte fattat vid det här laget att juryn säger som de tycker oavsett hur mycket man har tränat extra på vissa saker.
Han spårade ur när han pratade med Pär. Men Bard var väl lite för sträng mot han antar jag, lyssnade inte men det verkade så eller så kan han bara inte ta kritik längre. Bori verkade bli väldigt besviken.
__________________
Senast redigerad av Yoshi.crew 2015-10-09 kl. 21:59.