Citat:
Ehh du borde inte uttala dig på det där avfärdande sättet och föreslå lönlösa förslag som till och med är en del av problemet som du gjorde i "vadå"-inlägget. Du har ju uppenbarligen inte god koll om vad som händer. Jag tänkte bara varna andra att det goda flugsvamp som folk har talat sig gott om på sistone *verkligen* inte är som förut. Säljarna kör med riktigt avancerade tjyvknep eftersom allt handlar om hustle hustle hustle - och givetvis blundar admin då de tjänar storkosing på detta. Tråkigt. Hela denna grej med Postnord är full med desinformation också. Säljarna använder dagens strul med Postnord för att kunna selektivt scamma och skylla på Postnord -samtidigt som Postnord suger allt mer och vissa brevbärare/chafförer för postbilarna är korrupta (eller sägs vara korrupta) då klart säljarna utnyttjar detta för att i större omfattning kunna bedriva sina scams o skylla på detta. Samtidigt som allt detta händer är det vissa helt gröna säljare som får iväg exakt alla utskick till kunder utan problem (även med den ökända standardförpackningen som skriker knark). Många aktörer sitter på hur många säljarkonton som helst där varje säljarkonto fungerar som ett speciellt syfte i att försöka kontrollera marknaden genom att vissa konton är 100% gröna, vissa är selektiva scammers, vissa kör exiscam o kmr tillbaka under nytt namn. Admin bryr sig inte och dömer till säljarens fördel allt är så uppenbart. Men ja, vad ska man göra. Rykten startas av vissa typer och sedan försvinner de, användaren som spred rykterna får en massa skit osv men senare kommer detta fram som sanning där flera påpekar samma sak. Är glad att jag inte är involverad i denna bransch som säljare.
Det är mycket skit som säljs som "äkta" men är så jävla utblandat och är i själva verket en helt annan produkt. Hashet är mkt spice, lsd är mkt rc. Weedet är 5/5 dunder på varje omdöme fast det är standard högst. Ja.. Hur länge ska jag fortsätta. Jag är ingen storhandlare och jag har tagit paus på flera månader nu men jag är en riktig lurkare och info samt "känsla" sprids fort och förstärks. Tycker allt detta är så tråkigt så jag alltid sett Admin som Kungar och Gudar i detta, de är på "vår" sida i debatten. Men deras prioriteringar...ja vad ska man säga.. All respekt till admin helt klart en stor eloge men det är för risky nu känns med alla äckliga grisar och myndigheter som infiltrerar, läser dessa inlägg och sätter enorma resurser på att ta fatt folk som oss. Hade jag en polis framför mig nu skulle jag lämna vederbörande i oändlig plåga samt dennes mamma och den som födde henne i ett hav av röda smutsiga lakan. Odla eget är det som gäller under helt ekologiska förhållanden. Denna skit orkar jag inte med. Och alla fantastiska människor på FS som förtjänar sin egna vikt i guld tycker jag synd om. Ni vet vilka ni är!<3 Jag är ganska oinsatt men läser en del om detta. Och till er som tycker att jag "golar": polisen har stenkoll ändå, horungarna. De borde straffas på samma sätt som våra politiker bör straffas.Sry skriver från mobilen
Detta är inte riktat till snuten som jag citerade, utan till er andra. Odla själv och håll er undan från gatusmutset: abdulla, mohammed
Lycka till
__________________
Senast redigerad av butterflykniv 2016-09-07 kl. 21:39.
Senast redigerad av butterflykniv 2016-09-07 kl. 21:39.
varför sprider du falska rykten och dynga? inser du inte att du är överparanoid och har varit det sedan dag 1? kolla bara på hur dina inlägg såg ut AUGUSTI 2015 i denna tråd: