Citat:
Ursprungligen postat av
Vedklyven
Ja, nu spyr Löfven desperat över Ulf Kristersson för hans samtal med Jimmy Åkesson så fort han kommer åt. Det borde Blatten göra något över.
Blatten har blivit kontaktad av Universitetet Harvards bibliotek som visat intresse för en av hans Video om Polens oberoende marsch som skandaliserades av MSM.
https://www.youtube.com/watch?v=Xgj3VpJpbUs
Blattens Youtube-kanal har ca 230 tusen prenumeranter. Utländsk media har visat intresse för hans kanal men inga Svensk MainStream .
Ja, nu vet jag inte exakt vad Stefan Löfven har sagt. Men förmodligen är det exakt samma sak som han nöter vartenda gång SD tas upp i diskussion. Och jag är så förbannat trött på detta ständiga upprepande om tex främlingsfientligt parti med rötter i nynazismen och populism-snacket. Jag förstår inte varför han har så svårt att ändra strategi. Det är faktiskt enda sättet han skulle vinna tillbaka väljare på.
Sen funderar jag på exakt samma sak. Det beror väl lite på att då skulle mainstream-media mer eller mindre erkänna att dom mörkat flera samhällsproblem i flera år och inte varit politiskt objektiva.
Förövrigt har det kommit upp en intervju med Arga Blatten och fria tider på hans kanal som var intressant.