Citat:
Ursprungligen postat av Lostworld
Helena har sannerligen åldrats dåligt.
Tjejen är bara 29 år (född -82) men hade jag inte vetat det så hade jag lätt plussat på tio år.
När man blir äldre blir man inte lika snygg helt enkelt. Men jag tycker absolut hon fortfarande är snygg, det finns väl en del bilder hon inte sett så bra på, men det är nog mycket otur inblandat då det gäller dåliga bilder. Dålig vinkel m.m.
Tycker med andra ord att hon ser riktigt fin ut än!
Citat:
Ursprungligen postat av wonderland
Kanske inte så konstigt med dalande intresse med tanke på att hon knappt figurerar på svensk tv längre. Antar hon bott i Grekland ett bra tag så hoppas det går bra för henne där.
Jo, det förstår man. Men då man väl kan kalla mig ett "fan" av henne skulle det glädja mig om det skulle pratas mer om henne här i Sverige. Låten "Mr perfect" verkar vara gjord av en kanadensare och någon från UK, samt att det ryktas om att detta är en låt i hennes nya album. Inget är sagt om det är internationellt eller grekiskt. Men hon har tidigare i en intervju sagt att hon kommer försöka på sig en ny svensk comeback:
http://www.youtube.com/watch?v=QwJyH27XPBk (Intervjun
är svensk, hennes sminkning är lite hemsk där dock..)
"Mr perfect" kan ju vara en av låtarna, om det stämmer eller inte får vi nog reda på runt melodifestivalen eller runt sommaren. Just nu är hon jury i ett program som heter "Dancing on ice" och hon gör flera olika nattklubbsframträdande. Hon kommer även åka till Cypern snart och uppträda där, för någon dag sedan var hon i Tyskland och uppträdde med Nana Mouskouri. Enligt flera svenskar som bor i Grekland spelas hennes musik väldigt ofta där.
Hennes röst har verkligen utvecklats också, man ser tyvärr inte det i hennes låt "Mr perfect", men hon har gjort några covers. Hon är alltså väldigt känd i Grekland. Nu hoppas jag bara på att det 2012 även inkluderas Sverige!