Alesso någon? Jag blev som en liten flicka som kollade på Justin Bieber när jag såg hans egenproducerade korta aftermovie om hans uppträdande på SB-13 Sthlm. Han var så sjukt bra live och denna film var en riktigt bra påminnare:
http://www.youtube.com/watch?v=RRknh3CPLS4
Jag hoppas Stockholm får Afrojack, Knife Party, Dada Life, Avicii (gnäll inte) och någon av SHMs gamla medlemmar, helst Axwell eftersom jag inte hunnit se honom än. Krewella låter riktigt schysst, älskar deras låt "Live For The Night", den som inte hört denna bör omgående lyssna på den. Undrar om dom delvis tog med Krewella för att få mer tjejer på scenen? Nog för att det är en kille med i den här trion men jag har läst löjliga artiklar från de svenska kvällsblaskorna som klagar på att Summerburst är mansdominerat på scenen.
I övrigt skulle jag inte gråta över Fedde Le Grand, Dimitri Vegas & Like Mike, Cash Cash, Arty, Estiva, Steerner, Hardwell, Armin Van Buuren, Nervo, Nicky Romero, Madeon, Nause etc.. Franska Baguetta kändes lite meh. Verkar som om han finns med för att locka extra publik som inte är "housefanatiker".