Citat:
Ursprungligen postat av Castoria
Hur är det med er MontanaT och Lillskrot? Hur gamla är ni? Hur funkar er sexualitet? Ni verkar vara väldigt otillfredställda och missnöjda.
Och där kom den välkända skamsel-takniken: "du är bitter" alternativt "du får inte ligga".
I en diskussion med en eller flera kvinnor tar det vanligtvis bara några minuter innan detta börjar vifta med hejvilt. Det är en teknik för att sätta in sin motståndare i ett fack av att ha "lägre värde" varför denne inte bör lyssnas på.
Rätt löjligt att kvinnor alltid måste ta till dessa angrepp, det verkligen stinker låg självkänsla och hävdelsebehov av majoriteten av kvinnor i dagens samhälle, troligtvis något biologiskt.
Nåväl, för att svara på frågan: Min "sexualitet" funkar lite för bra, har är nu uppe i snart tresiffrigt och jag har till och med startat 2 trådar som beskriver mitt tillvägagångssätt som du kan kolla upp.
Så nej, jag är inte särskilt "otillfredsställd", snarare har mycket umgänge med kvinnor bekräftat för mig att majoriteten av er helt enkelt inte har ett rationellt tänk på samma sätt som en man, för er handlar det mer om känslor, vilket man även kan se i stort sett varenda debatt på flashback där kvinnorna om och om igen helt och hållet förstör trådarna med massa tjafs.