Citat:
Ursprungligen postat av
easy_dan
Äh det har varit kört rätt länge, sjukt att 14 000 orkar betala för misären och se 45 bra minuter och få hoppas lite bara för att se laget vika ner sig totalt i andra.
Jag var där, tyvärr. Bara att inse att vi måste börja om från början. Hoppas det finns några kloka människor som orkar kandidera till ny styrelse och som har kompetens att ta in en erfaren, gärna tråkig, tränare som får tid på sig att göra ett lag av det korthus vi har nu.
Vi supportrar får kanske som grupp börja dra ner förväntningarna också, våra spelare verkar inte klara av trycket nåt vidare. Kanske bättre att köra med lite fler unga spelare och ta ett par säsonger där målet är en mittenplats och sen satsa med ett par etablerade lirare som är väl scoutade att ta de platser där det behövs.